Choď na obsah Choď na menu
 


X:Požitavská výstava zvierat

V dňoch 21.-22.09.2012 sa konala v Zlatých Moravciach 10.Požitavská výstava zvierat v priestoroch mestského amfiteátra . Pred výstavou sme si priestory vyčistili a nachystali klietky , pre očakávaných vystavovateľov a ich zvieratá . Našej výstavy sa zúčastnilo 83 vystavovateľov. Výstava bola rozdelená na jednotlivé expozície a to na

Expozíciu holubov , kde sa predstavilo 35 druhov holubov od 20 vystavovateľov . Holuby boli rozložené v 38 klietkach po 5 holubov.

Expozíciu hydiny . Táto bola rozdelená na dve sekcie .A to na hrabavú hydinu a zdrobnelú hydinu . Hydina sa predstavila v 57 klietkach po 3 jedince od 24 vystavovateľov .

Expozíciu králikov sme rozdelili na 7 sekcií a to : veľké plemená , stredné plemená , malé plemená , krátkosrsté plemená , plemená so zvláštnou štruktúrou srsti a maličké plemená .Králiky sa nám predstavili v 200 klietkach od 55 vystavovateľov .

Ukážkovú expozíciu , nesúťažnú , kde sa predstavili zvieratá ako morka divá , pavlovská kura , bažant zlatý , bažant diamantový , exoty , koza domáca , koza anglonubijská a vietnamské prasa .