Choď na obsah Choď na menu
 


13.Požitavská výstava drobných zvierat

31. 10. 2015

Po všetkých prekážkam , všemožnom zháňaní peňazí a podpory na zorganizovanie našej výstavy sa nám predsa len podarilo začať . Musíme uznať , že to bolo len vďaka našim sponzorom , ktorý nám prispeli rôznymi spôsobmi , či už finančne , alebo vecnými darmi do tomboly . Patrí im naša vďaka .Najväčšia vďaka patrí pánovi Jozefovi Horváthovi , ktorý zafinancoval takmer 80 % všetkých nákladov na výstavu . Je to náročné organizovať takúto výstavu , ak obec nie je ochotná prispieť na takúto ľuďom prospešnú akciu . Môžeme povedať , že sa tu v priebehu výstavy vystriedalo veľké množstvo tried detí oa úplne maličkých z materských škôlok , až po veľkých školákov , vychádzajúcich zo základných škôl .

Po zvládnutí počiatočných problémov sa začínali prihlasovať jednotliví chovatelia a prihlasovali svoje zvieratá . Na našej výstave vždy býva vystavený veľký počet zvierat . Celkovo vystavilo svoje zvieratá 62 chovateľov z blízkeho aj širšieho okolia. Najdlhšiu cestu k nám cestoval vystavovateľ Marián Molnár z Paty . Naša výstava sa stala už známou a uznávanou výstavou a prerástla už regionálny charakter . Celkovo bolo vystavených 417 zvierat  , z toho 140 holubov , 138 hydiny , 128 králikov a v nesúťažných expozíciách 2 bažanty strieborné , 2 kozy hnedé krátkosrsté a sliepočka bantamky oranžovokrkej s kuriatkami .

Posudzovanie zvierat prebehlo v dobrom počasí a v kľude . V priebehu piatkového doobedia navštívili výstavu deti z Moraveckých škôl . Popoludní začalo pršať a my sme márne čakali , kedy ten dážď prejde . Na naše veľké prekvapenie návštevníci neváhali zobrať dáždniky a aj s dáždnikmi sa prechádzať medzi vystavovanými zvieratami . Márne sme však čakali na upokojenie počasia , keď začalo liať a neprestávalo ani neskoro večer , tak sme dospeli k názoru , že to nemá význam a úhyn jednotlivých zvierat nestojí za to , aby sme pokračovali . Obvolali sme jednotlivých vystavovateľov a poprosili ich , aby si svoje zvieratá predčasne vyzdvihli a uložili v suchu .

Boli sme smutní z toho , lebo ľudia zo Zlatých Moraviec stále chodili a aj v sobotu , keď sme už všetko upratovali mali záujem o prehliadku zvierat .

Snáď v ďalších rokoch nám počasie bude viacej priať a možno aj konečne si nás všimne niekto z predstaviteľov mesta a uzná našu záslužnú prácu lebo nie nadarmo sa hovorí že lepšie je 1 krát vidieť ako stokrát počuť a to platí hlavne pre naše deti , ktoré tu nájdu názornú ukážku svojho učiva a uvedomia si , že to čo tu vidia , sú živé tvory , ktoré si vyžadujú starostlivosť a lásku .

Na záver ešte chceme spomenúť ostatných sponzorov , ktorý nám pomohli zorganizovať našu akciu :

Ing. František Grácz , Marek Kellner , Kozlovňa Zlaté Moravce , Hudobniny Závodský Nitra , Milan Repa , Amfiteáter park p.Plesnivý , Ján Imre , Ján Mištík , Miroslav Kopačka , Molnár cukrovinky , Peter Kováč , PM mont , Ing.Horňáček PD Neverice , JN reklama , METRO a.s. Nitra , KOFOLA a.s. , RYBA Košice , HO&PE, a.s. Poprad , Stavebniny Raček , Pekáreň Pekný deň , Jaroslav Solčiansky , ViOn Viliam Ondrejka , TAVERNA Mankovce-Martinec , ZELENINA Herda , OZOJ CENTRUM - Zuzana Ondreášová , Ing.Lukáš Gaži LUMIGREEN , ÚČTOVNÍCTVO Halás

 

Náhľad fotografií zo zložky 13.Požitavská výstava drobných zvierat